عدالت موجب افرایش انگیزه ها و کاهش خشونت می شود

همایش ملی خشونت

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: عدالت در جامعه موجب افزایش امید و انگیزه می شود و خشونت را کم می‌کند، باید نصیحت و بیم‌دهی در جامعه و در میان جوانان و بزرگترها رواج پیدا کرده و قران کریم نیز بر این مورد تاکید دارد.

حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی عصر امروز در آیین اختتامیه همایش پیشگیری از خشونت، چالش‌ها و راهکارها در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: تعاون علمی و فکری و اندیش ورزی از بارزترین مصادیق تعاون است و در رتبه بندی تعاون باید بدانیم که بالاترین رتبه را شهیدان دارند.

وی بیان کرد: این تعاون و همکاری را مدیون کسانی می‌دانیم که جان خود را در راه دین و کشورشان فدا کردند تا ما بتوانیم در فضای امن و آرام به پیشرفت برسیم.

علیمرادی با بیان اینکه تنها منبعی که بیش از همه انسان را شناخته و مسائل مربوط به آن را معرفی کرده، قرآن کریم است، گفت: قرآن کریم انسان‌ها را از هم جدا نمی‌کند و به موارد مختلف از جمله اعتقادات، توحید، معاد، اخلاقیات می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه خشونت مسئله بسیار پیچیده‌ای است، ابراز داشت: نباید برای رفع آن جزیره‌ای و از هم گسسته عمل کنیم، بلکه باید همه اجزا و ارکان جامعه در کنار هم قرار گیرند و با این رویکرد رو به جلو رفته و جامعه را نجات ببخشیم.

وی نقش خانواده را در پیشگیری از خشونت بسیار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: قرآن کریم همواره به خانواده‌ها تذکر می‌دهد که مواظب فرزندان خود باشید و آنها را با اخلاق تربیت کنید.

علیمرادی یکی دیگر از جنبه‌های مبارزه با خشونت را امر به معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد: امر به معروف نیز در قرآن کریم به صورت پررنگ تاکید شده و باید طبق آموزه‌های قرآن کریم، بدانیم که همه مسلمانان با هم فامیل هستند و باید مواظب یکدیگر باشند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری افزود: فضای ذکر و یاد خداوند در قرآن که بارزترین آن نماز است باید در جامعه حاکم باشد در همه حوزه ها باید قسط و عدل در جامعه حاکم باشد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم بنا به رای هیات داوران، برگزیدگان و برندگان همایش معرفی و با حضور مسئولان کشوری و استانی مورد تقدیر قرار گرفتند

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.