جامعه محور شدن زندان ضرورت دارد

نگرش جامعه به زندان و مجازات باید تغییر یابد

اصلاح، تربیت و درمان هدف اصلی اقدامات تأمینی و تربیتی در زندان‌ها است

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر لزوم استفاده از امکانات فرهنگی و حرفه‌آموزی برای اصلاح وبازپروری مددجویان تاکید کرد وگفت: نگرش مردم و مسئولان  به زندان و مجازات باید تغییر یابد

یدالله موحد در آئین تجلیل از پیشکسوتان هیات های مذهبی همیاران اداره کل زندان های استان کرمان در برپایی مجالس عزاداری اظهار داشت: دهه مبارک فجر نماد شکوه و عظمت ملت شریف ایران است.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان  با بیان اینکه اگر زندان جامعه محور نشود، توفیقی نخواهیم داشت، گفت: امکانات دولتی محدود است و باید در زندان ها بتوانیم از امکانات موجود در جامعه استفاده کنیم.

رییس شورای قضائی استان کرمان تصریح کرد: مددجویان زندان ها سرمایه های انسانی جامعه ما هستند که باید اصلاح و تربیت شده و به جامعه برگردند تا در حوزه های اجتماعی ، اقتصادی و .... اثر گذار باشند.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان  با تاکید بر اینکه نگرش مردم و مسئولان  به زندان و مجازات باید تغییر یابد، گفت: وقتی فردی وارد زندان می شود پس از بازگشت به جامعه باید مورد پذیرش قرار گیرد و با اقدامات درمانی و حمایتی از وی برای ادامه زندگی شرافتمندانه حمایت شود.

وی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به رهبری مرجع عالی مقام دینی دستاوردهای فراوان و آرمان های بلند و مقدسی داشته ودارد، گفت: گرچه تا رسیدن به نقطه مطلوب در مسیر آرمان های انقلاب و شهدا فاصله داریم و بتوان گفت در ابتدای راه هستیم اما مسیر خوبی است و این انقلاب با تدابیر حکیمانه رهبری و مقاومت ملی مردم سختی های بسیاری را پشت سر گذاشته است.

وی در ادامه گفت: تمامی مقررات موجود درباره زندان ، سازمان زندان ها و اجرای مجازات حبس یک نکته مشترک اصلاح، تربیت ودرمان دارند و هر کاری که خلاف این مسیر انجام دهیم بر خلاف اهداف زندان ها و قوه قضائیه است.

وی با اشاره به اینکه اصلاح، تربیت و درمان هدف اصلی اقدامات تأمینی و تربیتی در زندان‌ها است و افزود: این هدف با حرفه آموزی به مددجویان، اجرای کارهای فرهنگی و تربیتی و شناخت علل انحراف مددجویان و ارائه راهکارهای مناسب امکانپذیر است

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.