به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر

مراسم گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل،فرهنگ مبارزه با سلطه جویی و احترام به باورهای ملل مختلف را ترویج داده است.

یدالله  موحد،رئیس کل دادگستری استان و رییس شورای عالی بسیج حقوق دانان جهت دعوت از مردم انقلابی کرمان جهت حضور در راهپیمایی ۲۲بهمن ماه

متن پیام به شرح ذیل است:

سی و هشتمین سالگرد دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی یادآور غیرت و صلابت زنان و مردانی است که با ایمان به خدا و رهبری حضرت امام خمینی(ره)، جمهوری اسلامی ایران را رقم زدند.

یقیناً راهپیمایی ۲۲ بهمن خاستگاه پیوند با اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است و حضور حداکثری شما مردم نشانگر پیوند ناگسستنی آنها با آرمان های انقلاب خواهد بود.

و امروز یوم الله ۲۲ بهمن یادآور دلاوری های مردمانی است که در پرتو عنایات حضرت حق و انسجام ملی تحت لوای رهبری خردمند و فرزندی از سلاله سادات، با هدف برپایی حکومت اسلامی و برقراری مساوات، آزادی و استقلال، از جان و مال خویش گذشتند و در برابر ظلم ها و بی عدالتی ها ایستادند و در نهایت بر طاغوت زمان پیروز شدند و تحقق وعدة نصرت پروردگار را به چشم خود دیدند.

بدینوسیله ضمن بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند و افتخارآفرین انقلاب اسلامی، از امت خداجو، سلحشور و ولایت مدار استان کرمان دعوت می کنیم با شرکت بابصیرت، آگاهانه و عزت آفرین خود در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، همگام و همصدا با سراسر کشور ضمن به نمایش گذاشتن اتحاد ملی و ابراز علاقه به ارزش های والای انقلاب اسلامی، حمایت همیشگی خود از خواسته های به حق ملت های مسلمان را به منصه ظهور رسانده و با شهدا، امام شهدا و مقام عظمای ولایت تجدید میثاق کنند.

 

((انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل،فرهنگ مبارزه با سلطه جویی را ترویج داده است))

رئیس‌کل دادگستری استان کرمان گفت:انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل،فرهنگ مبارزه با سلطه جویی و احترام به باورهای ملل مختلف را ترویج داده است.

رییس شورای عالی بسیج حقوق دانان ابراز داشت: انقلاب اسلامی بسیاری از ساختارهای بین‌المللی را به چالش کشیده و آن را نمی‌پذیرد، زیرا با جوهره انقلاب اسلامی سازگاری ندارند.

وی بیان داشت: اگر بخواهیم یک ویژگی بارز و برجسته را برای انقلاب اسلامی معرفی کنیم و یا به تعبیری بگوییم جوهره و ماهیت انقلاب ما چیست، باید به نظام ارزشی حاکم بر انقلاب اشاره کنیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران و نظام حاکم بر این انقلاب ریشه در اعتقادات و باورهای دینی مردم ما، تعالیم دینی و بعثت انبیاء دارد.

موحد ابراز داشت: شک نداریم، حوزه علمیه، مساجد و تکایا، خاستگاه و پایگاه انقلاب اسلامی هستند و انقلاب اسلامی از این مراکز متولد شد و روحانیت، مراجع دینی، اندیشمندان اسلامی و متفکران دینی ما و در راس آنها امام خمینی (ره) محوریت انقلاب اسلامی هستند.

وی عنوان کرد: توحید، عدالت، امامت، استکبارستیزی، مقابله با سلطه فکری و سیاسی، نفی هر گونه ظلم و ستم، دفاع از مستضعفان و محرومان جهان و آزادی‌خواهان، استقلال سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، آزادی‌های مشروع و قانونی، مردم‌سالاری دینی و حاکمیت احکام دینی در شئونات انقلاب اسلامی از جمله مبانی انقلاب اسلامی و ماهیت نظام جمهوری اسلامی است.

موحد تصریح کرد: حقوق بشر اروپایی یک ساختار بین‌المللی است و خلاصه حرفش این است که غرب و دنیای استکبار می‌گوید، حقوق بشر آن چیزی است که ما می‌گوییم و همه مردم جهان باید آن گونه که ما می‌گوییم، زندگی کنند و بر اساس خواسته ما در سرنوشت سیاسی خود دخالت داشته باشند و هر کس از این چارچوب بیرون رفت، نقض حقوق بشر را انجام داده است.

وی ابراز داشت: انقلاب اسلامی به دنبال این هدف است که به نقش و رسالت خود در عرصه بین‌المللی عمل کند و باید بپذیریم، انقلاب اسلامی تاثیرات شگرف و عظیمی را در معادلات جهان گذاشته است و این تاثیرات روزبه‌روز عمیق‌تر می‌شود و به جلو حرکت می‌کند.
 

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به تقسیم جهان به دو بلوک شرق و غرب در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: تمام کشورهای جهان باید در یکی از این دو بلوک قرار می‌گرفتند و وابستگی تام به شرق یا به غرب داشته باشند و ایران ما در آن زمان جزو بلوک غرب واقع شده بود و رژیم ستمشاهی مستعمره و سرسپرده استکبار بود.

رییس شورای عالی بسیج حقوق دانان بین داشت: رژیم شاه ژاندارم آمریکا در منطقه خاورمیانه بود و انقلاب اسلامی در این فضا پایه‌ریزی شد و حرکت امام خمینی (ره) شکل گرفت و انقلاب اسلامی با استبداد داخلی و استکبار جهانی مبارزه کرد و معادلات جهانی را به‌هم ریخت و ایران از بلوک غرب خارج شد و تمام قد در برابر منافع استکباری ایستاد و با آن مبارزه کرد.

وی از شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی سخن به میان آورد و اضافه کرد: خط مقاومت در برابر استکبار پس از انقلاب اسلامی در خاورمیانه متولد شده است و دشمنان نمی‌خواهند این قطب جدید در جهان شکل گیرد، بنابراین تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا این الگو را با شکست مواجه کنند.

مقام ارشد قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به ایجاد ایران‌هراسی از سوی دشمنان بیان داشت: ملت ما با رهبری امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی محکم و استوار ایستاده است و اهدافش را دنبال می‌کند و هیچ‌گاه عقب‌نشینی نکرده است و هر روز استکبار و نظام سلطه مجبور است از مواضع خود عقب‌نشینی کند و تسلیم قدرت ایران شود.

موحد تاکید کرد: ما باید قدردان نعمت بزرگ انقلاب اسلامی باشیم و با تمام توان از این میراث گران‌بهای امام خمینی (ره) پشتیبانی کنیم.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا فردی پوپولیستی است و بدون ملاحظه سیاسی حرف می‌زند و اخیرا گفته است، «اگر ایران به ما می‌گفت، با هم باشیم، برجام را تحمل می‌کردم، اما تهران هیچ احترامی برای ما قائل نیست».
 
رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: رمز تمام جنجال‌ها این است که آمریکا می‌خواهد ما در کنارش باشیم، اما ما نمی‌توانیم با آمریکا کنار بیاییم و با استبداد و استکبار همراه شویم زیرا این امر با اهداف انقلاب اسلامی و مقاومت و ایستادگی ملت ما سازگاری ندارد

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.